10. 03. 2020
HISTORYe20 se vrátila do Prahy

I v roce 2020 jsme se dočkali pokračování projektu HISTORYe20. Po předchozí expanzi do regionů, kterou jsme započali v Brně, jsme se opět setkali v Praze v Knihovně Václava Havla, a to konkrétně se studenty Gymnázia Mnichovo Hradiště.

Již téměř tradičně jsme se věnovali operaci Anthropoid, a to opět s historikem a spisovatelem Pavlem Šmejkalem, který ve své přednášce představil nejen historický kontext, ale i přesah této historické události do současnosti. Přednášku následovala návštěva krypty pod kostelem Cyrila a Metoděje, tehdejším útočištěm parašutistů, i kostela jako takového. Vše následně zakončila schůzka opět v Knihovně Václava Havla, kde jsme se se studenty ohlédli zpátky za jejich znalostmi a poznatky.

Do budoucna by organizační tým rád projekt přesunul do ještě do bližší minulosti, cílem je zaměřit se na dobu totality a normalizace a jejich přesahu do dní současných. Tým se soustředí také na další expanzi do regionů, proto pokud vás projekt zaujal a chtěli byste do něj zapojit i svoji školu, spojte se s námi skrze elektronickou poštu na info@mladiobcane.cz nebo naše sociální sítě.

Zpět na ostatní články