16. 06. 2019
Soutěž 50 Ideas for Europe zná své vítěze

Partnerství se srbskou organizací Belgrade Open School jsme uzavřeli loni v říjnu a už o dva měsíce později jsme vám představili první společný projekt – soutěž 50 Ideas for Europe – na které se vedle nás podílí dalších osm evropských organizací pracujících s mládeží.

Od vyhlášení soutěže se přihlásilo přes pět set mladých lidí, kteří dohromady představili přes tři sta idejí, které reprezentují jejich vizi lepší Evropy. Padesát vybraných idejí budou účastníci prezentovat na kreativním hubu v srbském Novém Sadu, a my máme radost, že se mezi nimi objeví i pět zástupců České republiky a několik absolventů našich projektů.

Na kreativním hubu se účastníci koncem června setkají nejen s dalšími účastníky ze zemí střední a jihovýchodní Evropy, ale také s odborníky přímo z Nového Sadu – mimo jiné též města, které se může pyšnit titulem Evropského města mládeže pro rok 2019. Během třídenního intenzivního fóra účastníci budou mít prostor prezentovat své nápady, debatovat a rozvinout je do podoby, která bude připravená k implementaci.

Kompletní seznam vybraných účastníků naleznete na stránkách Belgrade Open School: www.bos.rs

Zpět na ostatní články