Mladí občané (MOB) is a platform fostering the engagement of young people in public space.

News

Přihlaš se na Republiku!
Zatímco Mucinipalitu a Region si letošní účastníci AMOBu mohli užívat plnými doušky, závěrečná Republika kvůli koronavirovým opatřením zůstala v nedohlednu. Teď se ale všechno mění. Republika bude letos trochu netradiční, sejdeme se totiž od 17. do 20. srpna v Praze. Tradiční naopak zůstávají naše partnerské instituce Knihovna Václava Havla, Právnická fakulta Univerzity Karlovy a Institut politologických studií FSV UK.
7 měsíců s Prahou 7: projekt Zastupitelstvo mladých jede, koronaviru navzdory
Od zahájení projektu Zastupitelstva mladých v Praze 7 uběhlo už 7 měsíců a nelelkujeme ani v „době distanční.“ Ačkoliv je pro tento projekt klíčové časté osobní setkávání dětí a studentů, nevzdáváme to a už nějaký ten pátek se scházíme alespoň v online prostoru. Starší studenti prozatím odložili plány kolem komunitního centra a různých benefičních akcí a místo toho se věnují tvorbě propagačního materiálu, aby oslovili své vrstevníky a rozšířili tak svou členskou základnu. Mladší hrají slovní hry a vymýšlí projekty jako je například posílání obrázků a milých vzkazů do domovů pro seniory. Svoje plány na mapování chybějících pítek a laviček nebo vzdělávací projekt o ekologii si nechávají v šuplíku na vhodnější čas.
HISTORYe20 se vrátila do Prahy
I v roce 2020 jsme se dočkali pokračování projektu HISTORYe20. Po předchozí expanzi do regionů, kterou jsme započali v Brně, jsme se opět setkali v Praze v Knihovně Václava Havla, a to konkrétně se studenty Gymnázia Mnichovo Hradiště.

MOB in Media

We are supported by

We cooperate with