29. 10. 2019
Zastupitelstvo mladých se poprvé sešlo v Praze 7

Začátkem října jsme uspořádali první setkání, které odstartovalo dlouhodobý projekt Zastupitelstvo mladých v Praze 7. Cílem projektu je sdružit pravidelně se scházející skupinu mladých a aktivních lidí, kteří se zajímají o své okolí a chtějí svět měnit k lepšímu. Zastupitelstvo bude rozdělené na žákovské (základní školy) a studentské (střední školy) a zapojit se může každý, kdo v Praze 7 bydlí nebo studuje.

Na prvním setkání jsme žáky a studenty seznámili s tím, co je bude během následujícího roku čekat. Pozvání přijali i patroni projektu, kteří účastníky povzbudili v myšlence měnit svět k lepšímu. Představili se také samotní lektoři z řad našeho spolku, kteří budou žáky a studenty celý rok provázet a pomáhat jim s realizací jejich projektů.

Žákovské i studentské zastupitelstvo by mělo během roku přicházet s nápady na projekty, které pozitivně ovlivní život v Praze 7. Jelikož mají účastníci k dispozici lektory z řady odvětví, mohou se věnovat libovolným tématům – od komunitních projektů, přes umělecké, vzdělávací, sportovní až po environmentální.

Na projektu se podílí také Česká středoškolská unie, Centrum pro demokratické učení, Dům dětí a mládeže Praha 7 a město Praha. Díky podpoře městské části Praha 7 zároveň zastupitelstvo mladých disponuje rozpočtem, se kterým budou účastníci sami operovat, a díky němuž budou jejich projekty o krok blíže k realizaci.

Back